PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35155}
7,6 86 567
ocen
7,6 10 1 86567
6,9 12
ocen krytyków
Czterej pancerni i pies
powrót do forum serialu Czterej pancerni i pies

zwykłym Diegtariewem :D
Serial dla dzieci, i tylko dla dzieci bo ciężko strawić dziś takie bajki.

użytkownik usunięty
Jordan66

Oczywiście, że to film kierowany głównie do dzieci. I co z tego? Ponieważ dla dzieci, to według Ciebie oznacza automatycznie, że film jest zły, gorszy, nie wart uwagi? Ja oglądałem to właśnie jak byłem dzieckiem, potem już mi się nie chciało bo wolałem produkcje lepiej oddające rzeczywistość tamtych czasów. I zaznaczę coś jeszcze: dzieci g...no obchodzi tło polityczne. Te wszystkie dyskusje o propagandzie... ręce opadają, bo dzieciak widzi tylko fajnego pieska, którego chciałby mieć, kilku kumpli i jakieś czołgi. Do tego nasi wygrywają - jest super. A dorośli? Mają inne filmy. O czym tu dyskutować?

ocenił(a) serial na 6

No do dzieci jakiś czas temu widziałem program Bronka W:D na temat pancernych i stawki bodaj i tam były archiwalne fragmenty ''klubu pancernych'' było coś takiego wtedy przed serialem.
Rozwalił mnie tekst o tych którzy kradną jakieś filmowe gadżety......
Apropo pancernych Pazura kiedyś opowiadał ciekawą anegdotę że jak był dzieckiem to był raz na planie i chciał autograf od Gajosa a ten zareagował ponoć słowami-WON!!!!!-(ponoć miał kiepski dzień).

WOLVERINE55

wydaje mi się GDYBYB sztukas był blisko, a żołnierz byłby doskonałym strzelcem, mógłby zagrozić junkersowi, czy zestrzelić? niekoniecznie. Ten talerzowy Diegtariew jak wiemy był na naboje karabinowe

Schizofrenik_XXI_wieku

@ haplo dobry film dla dzieci, śmieszny dla dorosłych

@ Schizofrenik_XXI_wieku - gdyby sztukas był blisko to Janek by jedynie myśłał o zatykaniu własnych uszu a nie o strzelaniu - wiemy jaki ryk wywoływała syrena zamontowana w sztukasach.
Gdyby leciał tak nisko żeby Janek mógł go trafić to by nic z Rudego 102 i jego załogi nic nie zostało :)
http://www.youtube.com/watch?v=To5lKSxY_YQ

Jordan66

zgadzam się z tobą:) pisałem że mi się wydaje, twoje racje są jak najprawdziwsze :)

Schizofrenik_XXI_wieku

No i dlatego ten film mnie dziś śmieszy że nie mogę się skupić na jego innych aspektach. Pozdro 600.

Jordan66

ja go kiedyś kochałem, teraz mnie irytuje,. wole po raz 100000 Kompanię Braci obejrzeć niż to gówno, I te ciągłe "PIEROOOOT"

ocenił(a) serial na 10
Schizofrenik_XXI_wieku

Pewnie obrażę sporo ludzi swoim postem, lecz pancernych widziałem wielokrotnie, i wrócę do tego serialu. Kompanie widziałem raz, i nie wrócę do Tego filmu.
Zresztą, porównanie oby filmów, mija się z celem. Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć dla czego.

użytkownik usunięty
Jordan66

śmiech to zdrowie :)

niestety to nie wszystko, bo czasem ta śmieszność przeradza się w poczucie zażenowania :/

Schizofrenik_XXI_wieku

Zestrzelenie samolotu z ziemi tylko przy użyciu ręcznej broni maszynowej nie jest wcale niemożliwe - miało to miejsce np. w czasie powstania warszawskiego.

WOLVERINE55

Post leciwy ale sprostuje: on chciał od niego autograf, gdy Gajos jadł. A przynajmniej tak ja słyszałem tą anegdotę. Pazura myślał, że ten mu hełmofon przymierzy, że oprowadzi, a ten na niego ryknął "wyp******aj gówniarzu, nie widzisz, że jem?!". Pazura ponoć potem dwa tygodnie to odchorowywał.

ocenił(a) serial na 5

Zgadzam się z tobą bo uważam że film nie jest taki najgorszy choć czasami naiwny ale jego akcja odbywa się podczas drugiej wojny światowej i to wielu ludzi interesuje. Mam 15 lat i gdy bylem młodszy zawsze mnie interesował . Teraz już go nie oglądam bo są bardziej fachowe filmy niż ten . Jeżeli ktoś się nie zna na technice wojennej to nie zauważy niedociągnięć i będzie faworyzował ten serial.

ocenił(a) serial na 8
pierza6

mnie też ten film interesował w dzieciństwie

ocenił(a) serial na 6
Jill Valentine

Jak to Smoleń powiedział w słynnym programie kabaretowym:- a oglądałaś czterech pancernych?, jakbyś my dwa takie czołgi mieli to byś my sami tę wojnę wygrali-ten tekst mówi sam za siebie

użytkownik usunięty
WOLVERINE55

Aha... a ja z dziadkiem kupiliśmy sobie "Młodego technika" i na podwórku Pershinga stawiamy... ;P

ocenił(a) serial na 8

Mnie rozsmieszyło salutowanie do spalonego radzieckiego czołgu

ocenił(a) serial na 9
giovanni50

A co? Do tygrysa mieli salutować??
O i tak z ciekawości, http://www.youtube.com/watch?v=Nzr3CmSMQ7Q -wiecie kto tu może podkładać głos??

Lwie_Serce

Włodzimierz Zientarski? Głos brzmi bardzo podobnie.

WOLVERINE55

A jakby amerykańce miały choćby jednego takiego Rambo jak w filmie to też na pewno by wygrali w Wietnamie.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Są ludzi i parapety....

yama789

Dokładnie, to jakieś młoty piszą, serial jest zrobiony lekko, z dystansem i humorem. Założyciel wątku pewnie woli poważnego i superrealistycznego Rambo, przecież to nie bajka dla dzieci, tylko inteligentny film dla koneserów. Nie wiem po co to piszę, ale czytając te wykwity intelektu, czasem nie mogę się powstrzymać.

ocenił(a) serial na 10
ixtl

Mnie osobiście film ten sie podobał min. ze względu na jego łatwość w odbiorze , dobra gra aktorska , humor itp. Muszę przyznać , że prawdziwe tło historii zostało prawie doszczętnie zmienione i jest to naprawdę nie fair względem ludzi którzy doznali wszelakich represji od Rosjan. Jednakże biorąc pod uwagę, to że byliśmy pod rządami komunistycznymi, tak poprostu musiało się stać , bo inaczej ten film byłby tzw. pułkownikiem ... Chciałam jeszce powiedzieć że w tamtych czasach choć byliśmy pod uciskiem można było doszukać sie więcej patriotytzmu niżeli w dzisiejszej Polsce, przejmującej wzorce od zgniłego i zdegrengolowanego zachodu , i nie sądze żeby dzisiejszy młody Polak wiedział , ze "Czterej pancerni i pies" nie oddaje tła historycznego. Co więcej myśli ,że tak było ! ...

ocenił(a) serial na 10
Agness95

I chciałam jeszcze zapytać czy wy naprawdę myślicie że historia z "zachodu " zgodna z ich propagandą , jest tą prawdziwa?

Agness95

Historię piszą zwycięzcy a jak nie zauważyłaś to ja nie poruszyłem w tym temacie kwestii tła politycznego tylko technicznego.
Zrób film gdzie zabijasz Niemca łapką na muchy - pośmiejemy się a potem zastanowimy na tłem politycznym.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Ok rozumiem, nawiązałam trochę do historii bo mnie to interesuje , a przez to chciałam powiedzieć , że nie jest on dla dzieci , także dorośli powinni go oglądać z powagą i głęboko sie zastanowić , a nie śmiać ... A co do broni nie znam się na niej , i tu przyznaję Ci rację , że nie da się zabić kogokolwiek łapką na muchy , ale o to bynajmniej, bo przecież niekażdy zwraca uwagę na broń , tylko na to jak ona skutkuje .

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

I tu się mylisz - Diegtiarewem można było zestrzelić samolot. Kwestia tylko trafienia w odpowiednie miejsce.

Jordan66

WIDAĆ JAK WSZYSCY TU OGLĄDALI FILM. JUNKERSA NIE ZESTRZELIŁ JANEK TYLKO KUCHARZ KTÓREGO GRAŁ SIEMION TYLKO JANEK MYŚLAŁ ŻĘ TO ON.PSEUDOZNAWCY!!!

ocenił(a) serial na 10
yahoo_filmaniak

Jednego zestrzelił Janek, a drugiego Kucharek.

fan1233

Bzdury, Junkersa jeśli już zestrzelił Janek ale oddał tą zasługę umierającemu kucharzowi na pocieszenie.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Rambo zestrzelił helikopter z łuku z patyków, no ale to był amerykański łuk z patyków.

ocenił(a) serial na 10
Iora

to był łuk przeciwlotniczy, amerykański,

ocenił(a) serial na 10
Iora

dobre hehe :-)

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Na podkrakowskim Pobiedniku opowiadano historię, że gdy stacjonowali tam niemcy, jeden drażnił się z chłopami na polu przelatując nisko rozwiewał im siano, które grabili, aż chłop się wkurzył i rzucił grabiami. I strącił ten samolot.

Możesz mi podać jaki lepszy film przygodowy o wojnie nakręcono od tego czasu?

Jordan66

Po sposobie ataku był to raczej me -109, choć na początku pokazane są junkersy "stuka"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones