PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35155}
7,6 86 539
ocen
7,6 10 1 86539
6,9 12
ocen krytyków
Czterej pancerni i pies
powrót do forum serialu Czterej pancerni i pies

Widać chłopaki z partii dobrze się spisali jeśli po tylu latach osiągają swój cel. Mają nadal wierną widownie tępych baranów. Nie chce mi się pisać o tym gównie wiec tylko napisze że to jest gówno :P

minowy

Koleś! Możesz mi powiedzieć po chuj włazisz na stronę pancernych? Swoją opinię wyraziłeś już 2 listopada 2008 r. Więc po co tu pajacu się pokazujesz? Nie masz nic innego do roboty? Śledzisz swoje wypociny i czekasz aż ktoś ci odpowie? Nie podoba ci się film to spieprzaj stąd! A tępym baranem i gównem jesteś ty. Żegnam koleś.

ocenił(a) serial na 4
minowy

Może i nie ma efektów rodem z avatara , fabuły władcy pierścienia . Fakt to prawda , ten film przekłamany i propagandowy ale co ty chcesz w latach do 89 , gdzie wszystko co wyszło było cenzurowane i sprawdzane przez ruską bezpiekę . A i tak patrząc z tamtych czasów to 4 pancerni i hans klos to było jedyne co szło oglądać . Trzeba przymknąć oko na niezgodność historyczną , niedoskonałości filmu itd. To jest klasyk i tyle . 50% polaków się na tym wychowało . Nie rozumiesz tego masz kłopot i tyle .

ocenił(a) serial na 2
bzykus100

Nie ma żadnego kłopotu tylko wybór. Albo uznajesz, że cie jako dziecko manipulowano, albo idziesz w zaparte i wmawiasz sobie, że to klasyk. Decyzja należy do Ciebie.

Marek_Antoniusz

Jak dobrze jest żyć myśląc ze nie jest się manipulowanym.
Widzę że jesteś szczęśliwym człowiekiem.
Do czasu. Przebudzenie nadejdzie......

ocenił(a) serial na 9
woj_2

O wielki mistrzu, skarbnico tajemnej wiedzy, która zmieni wszechświat! powiedz nam o tępym prostakom, jak jesteśmy manipulowani, może wyjdziemy z tego transu medialnego prania mózgu. A teraz całkiem serio - chodzi ci o zakłamania historyczne typu współpraca z sowietami ramie w ramie jak przyjaciele, czy masz na myśli coś głębszego?

ocenił(a) serial na 10
bzykus100

Właśnie masz racje to klasyk i wiele pokoleń się na nim wychowało i wychowa.Po za tym oglądalność nadal jest duża to o czymś świadczy mimo tego bajkowego scenariusza.

użytkownik usunięty
minowy

Trudno zaprzeczyć.

ocenił(a) serial na 9

Popieram II wypowiedź: Myślę że film ogląda się całkiem przyjemnie, zwłaszcza patrząc na grę plejady najlepszych polskich aktorów. A jeśli chodzi o prawdę historyczną, a wypowiadają się ci co jej nie znają. Moim zdaniem wiele epizodów filmu dość wiernie obrazuje działania w trakcie II W.Ś/

ocenił(a) serial na 9
mati8482

A mnie się ten film podoba czy sieje propagandę czy też nie , super gra aktorów - w większości to przecież motywy Polskie . Proradzieckie motywy mogą w dzisiejszych czasach rzeczywiście powodować śmiech. Ale tak było :)

ocenił(a) serial na 2
mati8482

Mati, jeżeli uważasz, że ten film dość wiernie obrazuje działania wojenne to masz problem.

Marek_Antoniusz

To Rosjanie nie wygrali wojny tylko Niemcy ?
Bo już nie wiem - jestem skołowany?

ocenił(a) serial na 2
woj_2

A kto tak twierdzi?

Marek_Antoniusz

Ty. W poście wyżej.

ocenił(a) serial na 5

Faktycznie, facet argumentuje akurat na twoim poziomie, trudno żebyś zaprzeczała. ;o)

Czemu?

użytkownik usunięty
_mosquito_

A tak jakoś.

minowy

Zacytuję mojego historyka, Jego wypowiedź sprzed paru lat:
"Czterech Pancernych ogląda się dla Janka, Grzesia, Gustlika, Tomka, Olgierda i Szarika bijących nazistów. Ogląda się dla Lidki kochającej się w Janku, prześlicznej Marusi. Nie ogląda się dlatego, bo mówią do siebie wszyscy "towarzyszu obywatelu". Jeśli ktoś wyzywa ten film od propagandy, to znaczy, że ma ze sobą problemy i powinien zapisać się do pewnej partii braci mniejszych".

Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 5
OneLazyBastard

Najczęściej od propagandy wyzywają ten film ci sami znawcy, którzy jednocześnie zachwycają się 9 kompanią. Ot, takie początkowe objawy schizofrenii. ;o)

ocenił(a) serial na 10
OneLazyBastard

Dokładnie o to chodzi, świetne podsumowanie.

minowy

Mam sentyment do tego serialu z dzieciństwa (dokładniej to do tego czołgu ;D).Teraz mam gdzieś co o nim mówią, bowiem i tak go nie oglądam.

minowy

W zamyśle twórców i cenzorów film "czterej pancerni i pies" nie miał być filmem propagandowym lecz przygodowym. Można o tym przeczytać w książce Marka Łazarza "Czterej pancerni i pies. Przewodnik po serialu i okolicach" gdzie autor doszedł do protokołów z posiedzenia cenzury w których wyrazie jest traktowany jako film przygodowy.

ocenił(a) serial na 9
minowy

Gdy byłem mały oglądałem pancernych bezkrytycznie. Potem dowiedziałem sie ze to propagandowa bajka. Ale nadal chętnie oglądam, choćby dlatego, żeby sprawdzić swoja wiedze historyczna - co konkretnie jest kłamstwem. A sama fabuła jest bardzo fajna, jest dużo akcji, postacie są wyraziste i sympatyczne. Teraz w Polsce nie ma takich produkcji. Co mam oglądać "m jak miłość, klan, na wspólnej, przepis na Zycie"? A może "bitwę warszawska 1920". Poza tym ja traktuje 4 pancernych w sposób szczególny tzn. trochę jako fantastykę. Co by było gdyby to była prawda, ze Polacy jada w rosyjskim czołgu. Zobacz jak można zrobić fajny film czy grę tworząc inna historie niż ta która była lub trochę ją naginając np. Red Alert [gra], Fallout [gra], Watchmen [film] oraz wiele innych pozycji.

minowy

Zgadzam się z marek_636, jeżeli serial się komuś nie podoba, to niech go nie ogląda. Ubolewam nad ludźmi, którzy w serialu widzą film historyczny. Serial posiada ogromną ilość przekłamań historycznych i rzeczowych (bohaterowie biegają z bronią, która dopiero powstanie jak ak 47, np. na końcu odcinka 7 w lesie żołnierze niemieccy jadą pojazdem brdm 1, na który namalowano niemieckie symbole i który jest pojazdem radzieckim powstałym w początku lat 50 - tych itp.), lecz i tak uważam, że ilość wykorzystanego sprzętu, statystów (jak na realia panujące w trakcie kręcenia filmu) jest imponująca. Nie razi mnie również patos i przesadny heroizm. Bez względu na szereg krytycznych opinii serial zalicza się do klasyki polskiej kinematografii na którym wychowały się i wychowają pokolenia młodych polaków. Ubolewam nad rusofobami, którzy w filmie dopatrują się prób manipulacji. Szkoda, że dzisiejsze kino jest miałkie i nijakie i nikt za 20 czy 30 lat nie będzie pamiętał Cezarego z 13 - go posterunku, lecz nadal będzie się zaśmiewał oglądając perypetie Kargulów i Pawlaków, losy kanoniera Dolasa i gorąco kibicował Jankowi w trakcie jego wojennych przygód.

minowy

Natomiast ja w stu procentach popieram autora tematu. Czasami jak tak patrze na ten serial to wydaje mi sie że główni bohaterowie nie są na wojnie tylko na pikniku, jeżdżą tym czołgiem gdzie chcą, tu troche postrzelają tu sie zakochują. I jeśli chcecie się pouczyć historii to radze wam otworzyć podręczniki ponieważ nic tu nie znajdziecie oprócz ruskiej propagandy.

ocenił(a) serial na 8
Quarror

Ale gdzie tu jest napisane, że to film historyczny? Amerykanie non stop robią filmy wojenne, w których główni bohaterowie wychodzą bez draśnięcia z wojennej pożogi a u nas to od razu musi być odbierane jako wyimaginowana propaganda bo jak polskie to na pewno ktoś chce manipulować historią za pomocą serialu o załodze czołgu, jeżdżącej po kraju jakby w Polsce czasu wojny nie było żadnego łańcucha dowodzenia tylko każda załoga na własną rękę próbowała wygrać wojnę. Right ...

minowy

Tak tak. Berlin zdobyli Amerykanie.

minowy

To tak jak Smoleńsk.

ocenił(a) serial na 8
minowy

Ja mam sentyment do tego serialu
Jednak oglądam go z przymróżonymi oczętami
Salutowanie do rozwalonego czołgu to moim zdaniem ostre przegięcie
Janek Kos był na Syberii kto go tam wysłał nie mówią
Biuro podróży Józefa Stalina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones